Powerbike Motorosbolt

1126 Budapest, Kiss János alt. u. 46. | Tel.: +36 1 3569 683

Újdonságok, érdekességek / Rossi 100. győzelme, Lorenzo 50. pódiumos helyezése

A nyolcszoros világbajnok Valentino Rossi egy hihetetlen eredményt ért ma el a holland versenyen, miután megszerezte pályafutása 100. győzelmét, ez eddig csupán Giacomo Agostininek sikerült. Rossi 2004-ben csatlakozott a Yamaha csapatához, és azóta már 40. alkalommal hozta el nekik az első helyért járó trófeát.

Rossi a pole pozícióból rajtolhatott, de Stoner megelőzte őt, azonban az ausztrál nem sokáig állhatott az élen, mert Vale visszavette tőle a vezető helyet. A motor és a Bridgestone gumik is jól működtek az egész verseny folyamán, így sikerült megőriznie pozícióját, és elsőként hozta be a Yamahát a célvonalon. A szurkolói egy kis meglepetéssel is készültek, egy 25 méteres transzparenst hajtogattak ki, amelyen az olasz bajnok eddigi összes győzelme lett megörökítve. Rossi ezzel a győzelemmel átvette a vezetést a bajnoki pontversenyben is.

Valentino Rossi nyilatkozata:
„Ez egy nagyon megható pillanat és biztos vagyok benne, hogy egész életemben emlékezni fogok erre a 100. győzelemre. Amikor a 70.-et megszereztem, a 100 még olyan messzinek tűnt, de most mégis megvan, és ez fantasztikus érzés. Rengeteg ember van, mint Jeremy és a többi srác, akik már 10 éve mellettem állnak, mindenki mindig 100%-osan teljesít, és a lehető legjobb motort adják nekem. Kiemelten szeretnék köszönetet mondani a barátaimnak, akik egész életemben mellettem álltak, az édesapámnak, Grazianonak, aki 30 évvel ezelőtt nyert már itt Assenben, mikor én még kisgyerek voltam, valamint az édesanyámnak, Stefaniának, mert ők mindig támogattak engem. Nagyszerű érzés itt Assenben nyerni, mert ez egy történelmi pálya, a motorozás „katedrálisa”."

"A mai egy tökéletes verseny volt, jó volt a rajtom, a motor pedig egyszerűen hihetetlen volt, jó ritmus tudtam menni. Azt hiszem, mindenki számára jobb volt, hogy nem az utolsó körben dőlt el minden, mint Barcelonában. Lorenzohoz képest sikerült egy jó előnyre szert tennem, és nagyon élveztem a motorozást. Most már 100 győzelmem van összesen, és én vagyok a 2. versenyző, aki elérte ezt a számot, Agostininek 22-vel több van, és számomra még mindig ő a legnagyobb. Ez a 100. győzelem egy nagyszerű eredmény, és a csapatban is fantasztikus a hangulat, a motivációnk pedig még nagyobb, mint valaha, természetesen szeretnénk még több versenyt nyerni.”

A csapattárs, Jorge Lorenzo is nagyon jól motorozott a holland pályán, és ezzel a 2. hellyel megszerezte karrierje 50. dobogós helyezését. Akárcsak Rossi, a spanyol is dobogón végzett ebben a szezonban egy kivételével minden versenyen. Lorenzo startja nem sikerült túl jól, vesztett is néhány pozíciót, amit vissza kellett szereznie. Egyre közelebb került a verseny folyamán Rossihoz, de aztán belátta, hogy nem tudja utolérni és megelőzni csapattársát, így megelégedett a 2. hellyel is, amellyel nagyon értékes pontokat szerzett, és feljött a bajnoki ponttáblázat 2. fokára.

Jorge Lorenzo nyilatkozata:
„Először is szeretnék gratulálni Valentinonak, hihetetlen dolog, amit elért, és ez ma az ő napja. Sajnos nem rajtoltam jól, sokat kellett kockáztatnom az előzéseknél, hogy visszakerüljek az elejére. Egyszer megpróbáltam Valentino után menni, de nem voltam olyan gyors, mint ő, és ma nem voltam elég magabiztos, hogy keményebben menjek, mert a motor nem volt tökéletes. Ahogy a verseny előrébb haladt, az első gumival akadtak gondjaim, ezért úgy döntöttem, biztonságosabb, ha bejövök a 2. helyen. Nagyszerű, hogy egy újabb pódiumos eredményt tudtam elérni, ez már az 50. volt, és ebben a szezonban továbbra is erősek maradunk, úgyhogy nagyon elégedett vagyok. Csak 5 ponttal vagyok lemaradva a bajnokságban a vezető helytől, szerintem jó helyről fogunk nekivágni Laguna Secának, amit már nagyon várok.”